LO
AKCJA-REKRUTACJA!
www. powiatdrawski.edu.com.pl/kandydat
UWAGA – od dziś kandydaci do szkół ponadpodstawowych mogą składać wniosek wraz z dokumentami w wybranej szkole. Pamiętajcie: na liście preferencji wybieramy MINIMUM trzy szkoły + dowolną liczbę oddziałów. Wniosek papierowy składamy do szkoły pierwszego wyboru, czyli tej, która znalazła się na szczycie Waszej listy preferencji. Czas na złożenie dokumentów mija 16. czerwca
Gdzie znaleźć link do systemu? www. powiatdrawski.edu.com.pl/kandydat
Skąd wziąć login i hasło? Należy samodzielnie założyć konto poprzez użycie przycisku „Zgłoś kandydaturę”, wtedy system poprowadzi kandydatów przez proces wyboru szkół i oddziałów oraz generowania loginu i hasła ZAPRASZAMY!!
KLASA RATOWNICZO – MEDYCZNA
4-letnie Liceum Ogólnokształcące
Oprócz przedmiotów ogólnokształcących, realizowanych w zakresie podstawowym uczniowie będą mieli rozszerzone treści programowe o następujące przedmioty:
– ratownictwo medyczne, które rozszerza zagadnienia z pierwszej pomocy; zwiększona liczba godzin dydaktycznych, w tym jeden dzień w tygodniu przeznaczono na realizację zagadnień z tego przedmiotu.
W trakcie nauki uczniowie realizować będą program szkolenia podstawowego strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych według programu zatwierdzonego prze Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz program pomocy przedmedycznej.
Szkolenie zakończy się egzaminem uprawniającym do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczo – gaśniczych i każdy uczeń będzie miał pełne prawo uczestniczyć w interwencjach podejmowanych prze macierzyste jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych.
Uczniowie uczestniczyć będą w zajęciach praktycznych w komorze dymowej w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Bornem Sulinowie, gdzie zmierzy się z przygotowanym torem przeszkód, który będzie musiał pokonać w pełnym zadymieniu z aparatem ochrony dróg oddechowych na plecach.
Po zaliczeniu egzaminu uczeń otrzyma świadectwo honorowane na terenie całego kraju. Posiadanie takiego dokumentu daje punkty preferencyjne w trakcie każdego naboru do służby w Państwowej Straży Pożarnej a także jest pożądane w zawodach medycznych.
W trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych uczniowie przyswajać będą tajniki strażackiego fachu ucząc się gaszenia pożarów, pracy na wysokości, udzielania pierwszej pomocy, realizacji zadań z zakresu ratownictwa technicznego, chemicznego i drogowego.
W ramach wspólnych inicjatyw razem ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim oraz członkami Stowarzyszenia ŻAREK uczestniczyć będą m.in. w happeningach bezpieczeństwa, pokazach ratownictwa, szkoleniach dzieci i młodzieży, ćwiczeniach ratowniczych, a także różnego rodzaju konkursach, których tematyką jest bezpieczeństwo.
W trakcie nauki zorganizowany zostanie wyjazd do Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu gdzie uczniowie zostaną zapoznani ze specyfiką placówki, realizowanymi zajęciami i zasadami kształcenia. W trakcie wyjazdu uczniom zaprezentowany zostanie również poligon doświadczalny Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, który zlokalizowany jest w Luboniu pod Poznaniem.
Obszar ratownictwa realizowany będzie przez ratownika medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Pana Grzegorza Ziemeckiego oraz Pana Mateusza Wesołowskiego aspiranta Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.
– biologia i chemia będą realizowane w zakresie rozszerzonym o zwiększonej liczbie godzin dydaktycznych z zakresu przygotowania młodzieży na kierunki biologiczne i medyczne, a w szczególności: medycyna, farmacja, ratownictwo medyczne, fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo i inne równie atrakcyjne. Nauczyciele będą pracować na programach autorskich w których podstawa programowa zostanie poszerzona o treści z zakresu: histologii, fizjologii i anatomii człowieka oraz dotyczące najczęstszych chorób człowieka – ich diagnozowania, leczenia i profilaktyki oraz dodatkowe treści i zadania chemiczne ułatwiające kontynuację nauki na kierunkach biologicznych i medycznych. Uczniowie będą mieli możliwość uczestniczyć w wykładach, seminariach i ćwiczeniach prowadzonych przez wykładowców akademickich.
Szkoła umożliwia ponadto zdobywanie dodatkowych uprawnień i certyfikatów:
- młodszego ratownika WOPR,
- ukończenie kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej i otrzymanie tytułu ratownika,
- Świadectwo ukończenia podstawowego szkolenia strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych
W celu realizacji zadań szkoła współpracuje z:
- Państwową Strażą Pożarną w Drawsku Pomorskim
- Szpitalem Powiatowym im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim
- Stowarzyszenie Żarek
KLASA MATEMATYCZNO – INFORMATYCZNA
4-letnie Liceum Ogólnokształcące
To idealny kierunek dla osób lubiących przedmioty ścisłe. Absolwenci tego profilu przygotowywani są do egzaminu maturalnego z zakresu rozszerzonego z matematyki i informatyki oraz studiów na kierunkach technicznych, telekomunikacyjnych, przyrodniczych i niektórych kierunkach medycznych oraz kierunkach związanych z turystyką, hotelarstwem, wojskowością, sportem, logistyką i transportem. Budownictwo, automatyka, grafika komputerowa, ekonomia, mechatronika, nawigacja – to kierunki, na które dostaniesz się bez problemu po ukończeniu nauki w tej klasie.
W profilu tym stawiamy na wysoki poziom przedmiotów ścisłych oraz doskonałą znajomość języków obcych. To tutaj dowiesz się na czym polega programowanie czy rozpisywanie algorytmów. Nauczymy Cię obsługi Pascal’a rozszyfrujemy przed Tobą tajemnicze skróty takie jak: PHP, C++, CMS czy CMYK oraz umożliwimy ujście drzemiącej w Was kreatywności podczas tworzenia animacji poklatkowych.
Oprócz zajęć lekcyjnych odbywających się w szkole, uczniowie uczestniczą w wyjazdach edukacyjnych, np. do Muzeum Nauki i Techniki w Berlinie, do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu czy do instytucji zajmujących się energią odnawialną np. biogazownia w Giżynie czy elektrownia wodnej w Borowie. Z nami możesz wziąć udział w realizacji projektów edukacyjnych np. „Postaw na Słońce” dotyczący instalacji i eksploatacji ogniw fotowoltaicznych. Na stałe u nas zagościły konkursy: ogólnopolski konkurs matematyczny „Kangur”, „Bieg po Indeks” organizowany przez Politechnikę Koszalińską, „Z Matematyką do Europy”.
KLASA OGÓLNA Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM OBCYM
4-letnie Liceum Ogólnokształcące
To nowoczesna propozycja, łącząca w sobie nauczanie przedmiotów ogólnych z nauczaniem języków na poziomie rozszerzonym. Jeśli jesteś zainteresowany/a rozwijaniem swoich pasji językowych dołącz do nas!
Program tej klasy skierowany jest do uczniów pragnących poszerzać swoje umiejętności językowe oraz wiedzę ogólną. Podczas trzyletniego cyklu nauczania uczniowie będą realizowali naukę dwóch języków obcych w zakresie rozszerzonym, czyli 6 godzin języka tygodniowo, przygotowując się w ten sposób do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym. Przedmiotami uzupełniającymi będą historia i społeczeństwo oraz przyroda.
Absolwenci tego profilu przygotowywani są do egzaminu maturalnego z zakresu rozszerzonego z języków obcych oraz wiedzy o społeczeństwie i studiów na kierunkach humanistycznych takich jak: lingwistyka, filologia angielska i niemiecka, prawo, administracja, historia, politologia, filologia polska i wiele innych.
Zajęcia w ramach tej klasy będą uwzględniały:
. współpracę z wydziałami filologicznymi;
. przyrodniczymi i humanistycznymi uniwersytetów;
. udział w wymianie młodzieży polsko – niemieckiej;
. spotkania z przedstawicielami wojsk anglojęzycznych;
. wycieczki do krajów tych obszarów językowych;
. przygotowanie do konkursów i olimpiad przedmiotowych;
. udział w szkoleniach i warsztatach tematycznych.Uczniowie mający chęci jeszcze bardziej poszerzać swoje horyzonty językowe będą mieli możliwość poznania języka rosyjskiego w ramach zajęć dodatkowych.
Na dobre zagościły u nas konkursy językowe, historyczne czy wiedzy o świecie tj. konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych „Know America”, Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX”, Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego „Pokaż Nam Język”, Olimpiada Historyczna i wiele, wiele innych.
KLASA HUMANISTYCZNO-PRAWNA
(4-letnie Liceum Ogólnokształcące)
Jeżeli interesuje Cię współczesny świat i niepokoją jego problemy. Jeżeli chcesz zrozumieć to, co dzieje się wokół Ciebie, masz odwagę stawać zawsze po stronie dobra i sprawiedliwości, wybierz klasę humanistyczno-prawną. Otworzy Ci to drogę na uczelnie zagraniczne, a także pozwoli w przyszłości zaistnieć na międzynarodowych rynkach pracy.
Dobrze wykształcony humanista to człowiek o szerokich horyzontach w myśleniu, potrafiący widzieć więcej i głębiej, w swoim patrzeniu na świat uwzględnia dobro człowieka, rozumie mechanizmy funkcjonowania człowieka, grup społecznych, ale zna też mechanizmy kierujące procesami historycznymi.
Rozszerzona liczba godzin pozwoli pogłębić wiedzę, a przede wszystkim rozwinąć zainteresowania prawem poprzez zajęcia z elementów prawa, zobaczyć również pracę sądu z bliska przez udział w rozprawach sądowych.
Program klasy przewiduje uczestnictwo w:
•ogólnopolskim programie edukacji prawnej: rozprawy sądowe, spotkania z sędzią, adwokatem, radcą prawnym
•wykładach i konferencjach naukowych organizowanych przez uczelnie wyższe,
•ciekawych formach zajęć: warsztaty, debaty,
•wydarzeniach kulturalnych i wycieczkach edukacyjnych,
•tutorialach z zakresu nauk humanistycznych i społecznych,
•realizację przedmiotu dodatkowego – „edukacja prawna”.