• 26.11.2023
        • Już 6 grudnia w Drawsku Pomorskim odbędą się Mikołajki. W ramach wydarzenia zaplanowano przybycie Św. Mikołaja,  uroczyste odpalenie choinki i program artystyczny. Wydarzenie ma się rozpocząć o godzinie 16. Na placu Leopolda Kuczerawego. To właśnie tam rozświetli się największa choinka w Drawsku Pomorskim.

Pozostałe planowane wydarzenia:

·       2023-11-19 Koncert Alla Polacca

·       2023-12-09 Kiermasz Bożonarodzeniowy

·       2024-01-01 Koncert Noworoczny - Piosenki z filmów - Grohman

Orchestra & Bartek Grzanek

W Kinie Drawa:

·       PATI I KLĄTWA POSEJDONA

·       UWIERZ W MIKOŁAJA

·       PIĘĆ KOSZMARNYCH NOCY

·       CZAS KRWAWEGO KSIĘŻYCA

·       INSPEKTOR PAJĄK

·       NAPOLEON

·       MARVELS 2D,3D DUBBING, NAPISY

Szczegóły: https://www.kulturadrawsko.pl/index.php/kino-drawa

Informacja o seansach dla grup zorganizowanych:

• Spotkanie profilaktyczne

• 26.11.2023
        • Dziewczęta z najstarszych klas liceum, technikum i branżowej szkoły wzięły udział w spotkaniu z p. Anną Piłat - Bredow ze Stowarzyszenia" Rakujemy jak chcemy". Stowarzyszenie, utworzone przez panie, u których zdiagnozowano raka piersi, zajmuje się edukacją  kobiet .

Dziewczęta zostały zapoznane z danymi statystycznymi zachorowań, sposobami diagnozowania i leczenia raka piersi. Poznały zasady samobadania piersi.

• RADOSNY 11 LISTOPADA

• 07.11.2023
        • Święto Niepodległości 11 listopada.

Przyjdźcie całymi rodzinami.  Obchodźmy ten dzień RADOŚNIE I RAZEM.

Oto szereg działań, które sprawią, że wspólnie poczujemy niezwykłą, pełną radości atmosferę, która przewija się we wszystkich wspomnieniach świadków roku 1918.

W SAMO POŁUDNIE NA SPORTOWO:

12.00 w Parku Chopina  CHARYTATYWNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

POPOŁUDNIOWY BLOK UROCZYSTOŚCI I ATRAKCJI Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI:

NA POCZĄTEK UROCZYSTOŚCI OFICJALNE:

14.00  Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw.  św. Pawła Apostoła z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i oprawą muzyczną w wykonaniu chóru Canto Libero.

ok. 14.45 przemarsz Kompanii Honorowej WP oraz pocztów sztandarowych wraz z ceremoniałem wojskowym oraz prezentacją Teatru Inscenizacji Historycznych z Wałcza

POZOSTAŁE ATRAKCJE DLA CAŁYCH RODZIN (ok. godz. 15.15)

Specjalna przestrzeń fotograficzna:

- na początek wspólne zdjęcie „SERCE DLA POLSKI” – nie może Was zabraknąć na zdjęciu z lotu ptaka, gdzie wspólnie ustawimy się w kształcie biało-czerwonego wielkiego serca

-  to tu będzie na Was czekała fotobudka 3D, gdzie można wykonać zdjęcia z gadżetami w barwach narodowych (rodzinne, z przyjaciółmi lub indywidualne – jak kto woli)

- zdjęcie z Marszałkiem Piłsudskim, w którego rolę wcieli się niezawodny pasjonat lokalnej historii – pan Wiesław Piotrowski – zaraz po uroczystościach będzie spacerował i czekał na wspólne fotki

Niesamowite wystawy:

- wystawa IPN „Ojcowie Niepodległości” - wysiłek wielu Polaków, trud i ofiara poniesiona na frontach I wojny światowej oraz aktywne działania dyplomatyczne doprowadziły do narodzenia się
          II Rzeczypospolitej. Liderami tego procesu byli tytułowi Ojcowie Niepodległości. To tu dowiecie się wielu ciekawostek o Józefie Piłsudskim, Romanie Dmowskim, Ignacym Janie Paderewskim, Wincentym Witosie, Wojciechu Korfantym i Ignacym Daszyńskim.

- eksponaty i mundury z I wojny światowej wypożyczone przez Teatr Inscenizacji Historycznych z Wałcza i oczywiście w pobliżu pasjonaci historii, którzy odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania dotyczące tych znalezisk, a czasem zadadzą ciekawe zagadki.

Muzycznie czyli koncert „WOLNOŚĆ I PATRIOTYZM” (ok. godz. 16.30)

- Filip Płażalski – kilka utworów patriotycznych, w wykonaniu młodego lokalnego artysty, który swoim głosem zachwyca i przyciąga coraz więcej fanów,

- zespół „SPECYFICZNI” – specjalizuje się w coverach wywodzących się z nurtu polskiego rocka, wielokrotnie zaskakuje aranżami i starannie dobranym repertuarem, niesamowitą sceniczną energią, którą zaraża publiczność na swoich koncertach.  Tak będzie i tym razem - po kilku utworach patriotycznych, nie zabraknie utworów o wolności, które wszyscy znamy i lubimy.

- patriotyczny koncert Magdy Steczkowskiej  (godz. 19.00) – na  zakończenie tego wyjątkowego dnia w godzinach wieczornych  koncert utworów patriotycznych w kościele pw. Zmartwychwstania PNJChr poprzedzony Mszą Św. w intencji Ojczyzny.

• Wycieczka edukacyjna do Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim

• 06.11.2023
        • ​​​​​​​​​​​W piątek 27 października, uczniowie drugiej klasy o profilu humanistyczno-prawnym odbyli wycieczkę edukacyjną do Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim i uczestniczyli w sesji Rady Powiatu Drawskiego. Była to praktyczna lekcja prawa samorządowego, ponieważ uczniowie mogli „na żywo” zobaczyć jak pracują radni, jakie rozstrzygnięcia podejmuje Rada Powiatu oraz jak odbywają się głosowania nad uchwałami

Po zakończeniu sesji z uczniami spotkała się Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego – Pani Urszula Ptak, która opowiedziała jak funkcjonuje samorząd powiatowy, jakie są jego zadania,
          ze szczególnym uwzględnieniem zadań z zakresu oświaty. Następnie pracownicy Starostwa Powiatowego – Pani Joanna Rudziewicz i Pan Krzysztof Kaziszyn - zapoznali uczniów
          z elektronicznym Systemem Rada oraz zasadami sporządzania protokołów z sesji.
          Organizatorem wycieczki była nauczycielka edukacji prawnej, a także radca prawny -
          p. Maria Półrolnik.