• Misja szkoły:

Misją naszej szkoły jest towarzyszenie młodemu człowiekowi w szczególnym okresie jego rozwoju, przekazywanie wiedzy, kształcenie umiejętności, rozwijanie talentów i pasji, wychowanie w duchu patriotyzmu i poszanowania tradycji, przygotowanie do odbioru zjawisk współczesnej kultury oraz do życia w sferze osobistej i społecznej w harmonii ze środowiskiem naturalnym.
          Wizja szkoły:

Szkoła stanowi wspólnotę nauczycieli, uczniów i rodziców, dąży do zgodnego współdziałania w realizacji celów dydaktyczno-wychowawczych opartych o podstawowe wartości: miłość, mądrość, uczciwość, wolność, tolerancja, dobro, piękno, jest miejscem przyjaznym, bezpiecznym i w swych działaniach wspiera rozwój każdego ucznia.
          Model absolwenta:

Absolwent naszej szkoły to obywatel Europy XXI wieku, który:
          . w swoim postępowaniu dąży do prawdy,
          . jest świadomy życiowej użyteczności zdobytej wiedzy i umiejętności przedmiotowych,
          . posługuje się sprawnie dwoma językami obcymi,
          . wykorzystuje najnowsze techniki multimedialne,
          . wie, gdzie szukać pomocy w rozwiązywaniu złożonych problemów,
          . jest otwarty na europejskie i światowe wartości kultury.

Absolwent ZSP w Drawsku Pomorskim to młody obywatel, który zna historię, kulturę oraz tradycje swojego regionu i narodu.
          Absolwent ZSP w Drawsku Pomorskim to człowiek:
          . umiejący rzetelnie pracować indywidualnie i w zespole,
          . twórczo myślący,
          . umiejący skutecznie się porozumiewać,
          . umiejący stale się uczyć i doskonalić,
          . umiejący planować swoją pracę i ją organizować.

Absolwent ZSP w Drawsku Pomorskim to człowiek tolerancyjny, dbający o bezpieczeństwo własne i innych, aktywny, ciekawy świata, uczciwy i prawy, przestrzegający prawa, kulturalny, obowiązkowy, samodzielny, promujący zdrowy styl życia, dbający o środowisko naturalne, altruista. Absolwent ZSP w Drawsku Pomorskim to człowiek wolny, zdolny do dokonywania właściwych wyborów, życzliwie nastawiony do świata i ludzi.