• Ogólnopolski konkurs pt.: „Problemy Prawa? Prosta Sprawa!”.

• 27.09.2023
        • W dniu 18 września uczniowie klasy humanistyczno-prawnej naszego liceum ogólnokształcącego wraz z Panią Dyrektor - Iwoną Kucharską oraz nauczycielką przedmiotu Edukacja prawna – Panią Marią Półrolnik byli w Warszawie na uroczystości rozdania nagród w ogólnopolskim konkursie pt.: „Problemy Prawa? Prosta Sprawa!”.

Konkurs zorganizowany został w ubiegłym roku szkolnym przez Ministerstwo Sprawiedliwości i polegał na napisaniu scenariusza i nagraniu filmu - symulacji rozprawy sądowej w oparciu o kazus wylosowany przez organizatora konkursu. W tej edycji konkursu uczestniczyło 574 uczniów z 24 szkół ponadpodstawowych z całego kraju. Z naszego województwa zachodniopomorskiego byliśmy jedyną szkołą biorącą udział w tym konkursie.

Komisja konkursowa złożona z sędziów i prokuratorów wyłoniła pięć prac, którym przyznała tytuł laureata i sześć prac wyróżniła. Praca konkursowa naszych uczniów zrealizowana została na bardzo wysokim poziomie, co doceniła Komisja i przyznała nam wyróżnienie.

Uroczystość rozdania nagród odbyła się w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Uczestników powitała Wiceminister Sprawiedliwości – Pani Katarzyna Frydrych, która złożyła gratulacje wszystkim laureatom i wyróżnionym oraz podkreśliła wysoki poziom prac konkursowych. Następnie członkowie Komisji konkursowej wręczyli każdemu uczestnikowi dyplom oraz nagrodę.
          Po zakończeniu oficjalnej części dla wszystkich uczestników przygotowany był poczęstunek.
          Na zakończenie uroczystości młodzież zwiedzała gmach Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, a w tym salę plenarną w której odbywają się posiedzenia Sejmu. Cała uroczystość przebiegała w bardzo miłej
          i sympatycznej atmosferze.

Wyjazd młodzieży do Warszawy na tę uroczystość był możliwy dzięki przychylności, życzliwości oraz wsparciu finansowemu wielu osób. Za to SERDECZNIE DZIĘKUJEMY organowi prowadzącemu – Zarządowi Powiatu Drawskiego, a szczególnie Staroście Drawskiemu – Panu Stanisławowi Cybuli, Radzie Rodziców przy Liceum Ogólnokształcącym w Drawsku Pomorskim, Prezesowi Zarządu PKS Sp. z o.o. w Złocieńcu – Panu Mirosławowi Stołowskiemu.
          Osobne podziękowania składamy kierowcy BUSA - Panu Piotrowi Katuszonek – dzięki któremu bezpiecznie dojechaliśmy do Warszawy i wróciliśmy do swoich domów.

• NARODOWE CYTANIE W ZESPOLE SZKÓŁ W DRAWSKU POM.

• 17.09.2023
        • 11 września 2023r. uczniowie 5 klasy technikum hotelarskiego w Zespole Szkół w Drawsku Pom., wspólnie z bibliotekarzem panią Joanną Jedynak, włączyli się w akcję Narodowego Czytania powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. To już 12 odsłona tej akcji, którą zapoczątkował w 2012r. prezydent RP – Andrzej Duda wraz z małżonką.

Pierwszą lekturą czytaną podczas akcji był „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza, potem kolejne edycje to – dzieła Aleksandra Fredry , „Trylogia” Henryka Sienkiewicza, „Lalka” Bolesława Prusa, Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, nowele polskich autorów, „Balladyna” Juliusza Słowackiego, „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej oraz „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

• Udział naszych uczniów w Manewrach w Radowie Małym

• 13.09.2023
        • W minioną sobotę, 9 września, uczniowie klas ratowniczych z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Drawsku Pomorskim wzięli udział w Manewrach Ratowniczych w Radowie Małym,podczas których do rywalizacji stanęło 10 drużyn. Reprezentacja  w składzie: Julia Gajewska, Tomasz Kowalkowski oraz Karol Kuropatnicki zajęła 3 miejsce ex aequo z drużyną z Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie.

Drużyna Grupy Medycznej Drawsko, w skład której wchodziły nasze uczennice i absolwentka: Julia Kapuściak, Aleksandra Kiewlak oraz Gabriela Sech obroniły zeszłoroczny tytuł po raz kolejny zdobywając 1 miejsce.