• Uczennica wyróżniona w I Ogólnopolskim Konkursie Giełdowym „Młody Inwestor”

• 25.04.2023
        • ​​​​​​Uczennica wyróżniona w I Ogólnopolskim Konkursie Giełdowym „Młody Inwestor”, który odbył się 19 kwietnia 2023 roku w kampusie przy ulicy Kwiatkowskiego w Koszalinie. Organizatorem była Politechnika Koszalińska, Wydział Nauk Ekonomicznych – Katedra Finansów i Katedra Ekonomii. Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczniów szkół średnich. Udział w nim wzięło prawie 600 uczniów, którzy wykazali się wysokim poziomem wiedzy na temat funkcjonowania rynków kapitałowych, inwestowania, podejmowania decyzji w warunkach ryzyka i niepewności.

Każdy uczestnik otrzymał rachunek inwestycyjny z kwotą wirtualnych pieniędzy (10 000 zł) na platformie transakcyjnej "xStation5" Domu Maklerskiego XTB. Zadaniem młodzieży było uzyskanie możliwie najwyższej stopy zwrotu na wybranym rynku (akcje, fundusze inwestycyjne notowane na giełdzie, czyli tzw. ETF-y, kontrakty CFD - na różnicę cenową - na dane produkty) przy złożeniu minimum 10-ciu zleceń i zamknięciu portfela inwestycyjnego.

W konkursie zdobyła wyróżnienie uczennica Anna Steciak z klasy 3C z Zespołu Szkół.

Gościem wydarzenia była rektor dr hab. Danuta Zawadzka, prof. PK. Konkurs odbył się pod patronatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., Fundacja GWP, JM Rektor Politechniki Koszalińskiej oraz Dom Maklerski XTB S.A., Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Odział w Koszalinie. W etapie

W etapie szkolnym wzięło udział 12 uczniów..

Do finału konkursu zakwalifikowało się 5 uczniów:

1. Oliwier Moraniec
          2. Anna Steciak
          3. Julian Hazeński
          4. Aleksander Rzepecki
          5. Bartosz Kasprzak.

Opiekunem grupy była Pani Anna Tołoczko.

• Projekt "Rozejrzyj się – Reaguj – Wspieraj:

• 25.04.2023
        • Pani Dyrektor Iwona Kucharska reprezentująca Zespół Szkół w Drawsku Pomorskim podpisała porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem „Psychologowie i Psychoterapeuci dla Społeczeństwa” dotyczące współpracy w zakresie realizacji bezpłatnego programu dla szkół. Stanowi on jeden z obszarów zadania publicznego pod nazwą „Rozejrzyj się” – jest to wielopłaszczyznowy program wspierania społecznej empatii w rodzinie i szkole, w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030, NOWEFIO – EDYCJA 2022.

Rozejrzyj się – Reaguj – Wspieraj   – to hasło przewodnie projektu skierowanego do trzech grup:

1. młodych ludzi w wieku 15-19 lat,

2. ich rodziców lub opiekunów,

3. pedagogów i psychologów pracujących z młodzieżą.

Projekt ma uwrażliwić nastolatków, rodziców i pedagogów na kryzysy psychiczne:

• zwiększyć UWAŻNOŚĆ na siebie i innych,

• pokazać, jak ROZPOZNAĆ kryzysy psychiczne,

• jak na nie REAGOWAĆ, jak o nich ROZMAWIAĆ,

• jak sobie z nimi RADZIĆ i jak WSPIERAĆ innych.

Pomoc zaczyna się od Twojej uwagi! Zapoznaj się z cennymi informacjami zawartymi na  stronach https://rozejrzyjsie.pl

• Wizyta w Sądzie Rejonowym

• 07.04.2023
        • Dnia 22 marca 2023 r. klasa II D o profilu humanistyczno-prawnym w ramach zajęć z edukacji prawnej, pod opieką p. Marii Półrolnik, wzięła udział w dwóch rozprawach karnych w Sądzie Rejonowym w Drawsku Pomorskim. Poza obejrzeniem prawdziwej rozprawy, w międzyczasie, dowiedzieliśmy również wielu, wielu ciekawych rzeczy na temat prawa karnego od Pana Sędziego a m.in. jak przebiega proces karny, jakie zadania i jakie prawa mają poszczególni uczestnicy procesu karnego oraz o jakie przestępstwa najczęściej toczą się sprawy karne w Sądzie Rejonowym w Drawsku Pomorskim.

Mogliśmy nawet przymierzyć togę sędziowską oraz łańcuch i poczuć ciężar odpowiedzialności za czyny innych ludzi.