• Wycieczka do Aguaparku w Koszalinie

• 08.06.2022
        • 31.05.2022. młodzież klas 1TIS i 1TR/Ż byla na wycieczce w Parku Wodnym w Koszalinie. Nasi uczniowie pływali w basenach zewnętrznym i wewnętrznym aquaparku oraz korzystali z różnych atrakcji: rwącej rzeki, sztucznej fali, wodospadów rurowych, gejzerów powietrznych, jacuzzi, ściennych masażerów oraz oczywiście zjeżdżalni wodnych.

A  po atrakcjach w aquaparku odwiedzili Galerię. Wycieczkę zorganizowali p. Anzhela Vashchuk i ojciec naszego ucznia p. Wojciech Kowalczyk, który był opiekunem naszej młodzieży i kierowcą. To był bardzo udany wyjazd!!!

• Zajęcia z edukacji prawnej

• 08.06.2022
        • W dniu 6 czerwca 2022 r. klasa pierwsza o profilu humanistyczno-prawnym z liceum w Zespole Szkół w Drawsku Pomorskim zrealizowała zajęcia edukacyjne w praktyce w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim.

Uczniów przywitała Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego – Pani Urszula Ptak oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego – Pan Waldemar Włodarczyk, którzy opowiedzieli o władzach samorządowych i ich kompetencjach oraz zadaniach realizowanych przez powiat.

Młodzież miała okazję dowiedzieć się, w jaki sposób odbywają się sesje Rady Powiatu i jakie są zasady głosowania  przez radnych. Podczas tego spotkania Pani Przewodnicząca poinformowała uczniów o inicjatywie utworzenia w naszym powiecie, od przyszłego roku szkolnego, młodzieżowej rady powiatu i zachęcała młodzież do wzięcia udziału w wyborach do tej rady.

Ponadto uczniowie zapoznali się z Protokołami z sesji Rady Powiatu Drawskiego oraz Rejestrem uchwał Rady Powiatu Drawskiego. Następnie młodzież zwiedziła poszczególne wydziały Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim, zapoznając się z zadaniami realizowanymi w tych wydziałach oraz sprawami, które można w tych wydziałach załatwić.

Wycieczka ta przybliżyła uczniom specyfikę samorządu terytorialnego oraz stanowiła dla nich cenną lekcję z zakresu prawa samorządowego.

Organizatorem wyjścia była nauczycielka edukacji prawnej i radca prawny- pani Maria Półrolnik.

Autor notatki-Maria Półrolnik