• „Młodzieży Czytanie”

• 28.11.2022
        • ​Młodzież z Zespołu Szkół w Drawsku Pom. uczestniczyła w 6. edycji akcji „Młodzieży Czytanie”, która odbyła sięw koszalińskiej Delegaturze Kuratorium Oświaty. Przedsięwzięcie  skierowane było do uczniów, nauczycieli i dyrektorów zachodniopomorskich szkół ponadpodstawowych oraz przedstawicieli środowiska oświaty i kultu​​​​​​​​​​​​​​ry. Celem jego było rozbudzanie zainteresowania klasyką literatury polskiej i propagowanie czytelnictwa.

Podczas wydarzenia w delegaturze kuratorium utwory Adama Mickiewicza czytało około 100 uczniów i nauczycieli, nie tylko z Koszalina, ale też innych miast regionu (w tym oczywiście my). Gośćmi specjalnymi byli członkowie kabaretu Koń Polski, czyli Leszek Malinowski i Waldemar Sierański.

koordynatorem i opiekunem akcji była pani Joanna Jedynak.

• Projekt „Zatrzymać cukrzycę”

• 17.11.2022
        • W ramach projektu patronatem Starosty Drawskiego Stanisława Cybuli „Zatrzymać cukrzycę” uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konferencji pod „Cukrzyca – epidemia XXI wieku”. W spotkaniu wzięły udział: Przewodnicząca Rady Powiatu – p. Urszula Ptak, Naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych – p. Jolanta Banaszek oraz Prezes Stowarzyszenia „Lubię Powiat Drawski” – p. Agnieszka Kobryś.​​​​​​​​​​​​

W trakcie konferencji prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło w Złocieńcu p. Zbigniew Dykier zaprezentował wykład, podczas którego prelegent scharakteryzował typy cukrzycy, przyczyny i  objawy choroby. Wspomniał również o skutkach nieleczonej cukrzycy.

Uczniowie mieli możliwość wzięcia udział w badaniu krwi pod kątem poziomu cukru i kreatyniny.

Szkolni koordynatorzy programu:

Iwona Kucharska

Joanna Kruczek

• "Szkoła pamięta"

• 16.11.2022
        • Szanowni Państwo Dyrektorzy, w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie

dziękujemy za udział w akcji „Szkoła pamięta". Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział ponad 11 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję.

Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej

Biuro Ministra

Ministerstwo Edukacji i Nauki

• “Przerwa na czytanie” w drawskim Zespole Szkół

• 02.11.2022
        • 26 października 2022 r. o godz. 1035 uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji Zespołu Szkół w Drawsku Pomorskim po raz pierwszy wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji “Przerwa na czytanie. Akcja polegała na biciu rekordu w czytaniu na przerwie  Wydarzenie było realizowane
          w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”.

Młodzież czytała w „strefie ucznia”, czyli na korytarzach poszczególnych pięter naszej szkoły, w „strefie VIP” przyłapaliśmy na czytaniu panią dyrektor Iwonę Kucharską, która zawsze przychylnym okiem przygląda się naszym działaniom, w pokoju nauczycielskim zorganizowaliśmy „strefę belfra”, gdzie wygodnie do czytania zasiedli nauczyciele, natomiast pani pedagog w „strefie ciszy i spokoju” czytała wspólnie z paniami z administracji. Wspólne czytanie dostarczyło nam sporo radości i wrażeń. Okazało się, że czytanie może integrować, a czytać można w kazdej sytuacji i o każdej porze. „Zaczytańców” było u nas 473, BRAWO WY!!!

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy włączyli się w akcję „Przerwy na czytanie” i zapraszam za rok.

Koordynator akcji – bibliotekarz Joanna Jedynak

• Wykład „Zawody prawnicze wraz z omówieniem sali sądowej"

• 01.11.2022
        • ​​​​​Pani Ewelina Kosmala nauczyciel z Zespołu Szkół w Drawsku Pomorskim nawiązała kontakt z Fundacją TOGATUS, która na terenie Powiatu Drawskiego obsługuje punkty nieodpłatnej porady prawnej i poradnictwa obywatelskiego. W związku z tym realizuje również edukację prawną. 10 października w budynku Technikum przy ulicy Połczyńskiej został przeprowadzony przez Panią Mecenas Darię Głowacką wykład „Zawody prawnicze wraz z omówieniem sali sądowej". W spotkaniu udział wzięli uczniowie 2 klasy Technikum Reklamy.

Pani Adwokat wymieniła i omówiła zawody prawnicze oraz zaprezentowała kolory żabotów tog właściwych dla danego zawodu. Opowiedziała też, jaka jest droga dojścia do poszczególnych zawodów prawniczych. Przedstawiła szczegółowo model sali sądowej. Opowiedziała o obowiązkach obecnych na sali sądowej osób oraz omówiła przebieg procesu sądowego. Młodzież została poinformowana o sankcjach prawnych wynikających z kodeksu karnego, w tym między innymi o odpowiedzialności karnej świadka za składania fałszywych zeznań przed sądem oraz o skutkach jazdy pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Uczniom bardzo spodobało się spotkanie, serdecznie dziękują za ciekawy i pouczający wykład.