• „Biblioteka szkolna czeka na nowych czytelników”

• 04.10.2021
        • W bibliotece Zespołu Szkół trwają spotkania informacyjne dla uczniów klas pierwszych. Uczniowie poznają zasady funkcjonowania biblioteki szkolnej, jej księgozbiór oraz zasady korzystania ze zbiorów. Młodzież ma  oczywiście od razu możliwość wypożyczenia książek z bogatej oferty beletrystycznej, zanim sięgnie po lektury obowiązkowe.

W tym roku działamy pod hasłem -  „BIBLIOTEKA DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA” i niecierpliwie czekamy na nowych czytelników,

bibliotekarz – Joanna Jedynak.

• "NARODOWE CZYTANIE” W Zespole Szkół

• 04.10.2021
        • Jak co roku włączyliśmy się w akcję „Narodowego Czytania”. To już dziesiąta  edycja akcji „Narodowe Czytanie” pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. W tym roku, w promieniach wrześniowego słońca,
           z klasą 3 technikum hotelarskiego czytaliśmy dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”.

„Moralność pani Dulskiej” to  jedno z  najważniejszych dzieł autorki. Prapremiera tego utworu odbyła się w 1906 roku w Krakowie, a wydany został on w Warszawie w 1907 r. W dramacie pisarka krytykuje obłudę, hipokryzję oraz fałszywą moralność, przekazując czytelnikowi uniwersalne przesłanie – potrzebę walki o społeczną sprawiedliwość.

„Narodowe Czytanie” to wspaniała okazja do promocji czytelnictwa, pokazująca jak ważne i piękne jest czytanie książek.

Bibliotekarz – Joanna Jedynak

• 20.09.2021
        • Dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Drawsku Pom. informuje, że zgodnie z ostateczną decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Drawsku Pom zajęcia praktycznej nauki zawodu od 20 września 2021 r. będą odybywały się w trybie stacjonarnym.

• OGNISKO INTEGRACYJNE KLAS PIERWSZYCH TECHNIKUM I SZKOŁY BRANŻOWEJ

• 17.09.2021
        • We wtorek 14.09.2021r. w godzinach przedpołudniowych uczniowie klas 1TRŻ, 1 TIS oraz 1P razem z wychowawcami p. E. Majewską, p. A. Vashchuk oraz p. A. Tylką  wybrali się na wspólne ognisko. Celem wyjścia była integracja zespołów klasowych oraz bliższe poznanie się uczniów ze sobą oraz z opiekunami. Czas upłynął aktywnie i w miłej atmosferze.

Kiełbaski upieczone na ognisku i smakołyki przyniesione przez organizatorów wszystkim smakowały. Pogoda dopisała, więc młodzież mogła bez przeszkód korzystać z zabaw i konkurencji sportowych na świeżym powietrzu. Wspólna integracja na tyle spodobała się wszystkim, że planujemy następne ognisko pod koniec roku szkolnego.

• Ogłoszenie dotyczące praktycznej nauki zawodu

• 16.09.2021
        • Dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Drawsku Pomorskim informuje, że zajęcia praktycznej nauki w klasach:

I TŻiUG, II TŻiUG, III TŻiUG_g, III TŻiUG_p, IV TŻiUG, II TH, III TH_g, III TH_p, IV TH, I TPS, III TPS_g, IV TPS, IV TOR, I BS kucharz,  III BS (4) kucharz,  III BS (5) kucharz,

w terminie od 16 do 24 września 2021 r. będą odbywały się w trybie zdalnym.

• Magic Team w akcji!!!

• 07.09.2021
        • W minioną niedzielę 'Magic Team' wspierał V Drawski Bieg Przełajowy im. Jana Bułczyńskiego, a to dopiero początek roku szkolnego! Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do naszej drużyny, a także obecnych wolontariuszy zapraszamy w poniedziałek 13.09.2021 do sali nr 42 (ul. Połczyńska 7) na długiej przerwie na spotkanie organizacyjne.

Omówimy plan działań na rok szkolny 2021/2022, jeśli więc masz głowę pełną pomysłów i chęci do współpracy czekamy właśnie na Ciebie. Do zobaczenia!

• Ubezpieczenie uczniów 2021/2022

• 05.09.2021
        • Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Drawsku Pomorskim rekomenduje Koncern Ubezpieczeniowy Signal Iduna.

Rodzice ubezpieczają swoje dzieci indywidualnie, wybierając opcje i stawki według własnych potrzeb.

Wszelkie informacje znajdziecie Państwo w zakładce R

Strefa Rodzica/Ubezpieczenie.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

• 05.09.2021
        • 1. września 2021 roku, o godzinie 9:00, miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021  / 2022 w Technikum i Szkole Branżowej przy ulicy Połczyńskiej 7. Pani dyrektor Iwona Kucharska dokonała jego uroczystej inauguracji ogłaszając koniec wakacji. Serdecznie powitała zgromadzonych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów. Szczególne słowa powitania skierowała do młodzieży z klas pierwszych, która od tego roku szkolnego będzie uczyć się w naszym Zespole Szkół.

Na nowy rok szkolny pani dyrektor życzyła uczniom sukcesów w nauce, rodzicom wielu powodów do dumy ze swych pociech, a nauczycielom i pracownikom szkoły wytrwałości i spokojnej pracy. Życzenia udanego roku szkolnego złożył również przewodniczący rady rodziców pan Tomasz.

Na akademii przygotowanej przez Samorząd Uczniowski oraz opiekuna SU panią Ewelinę Majewską wspominaliśmy 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz  bohaterów, którzy stanęli w obronie ojczyzny.

Po zakończonej uroczystości wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.